Masaj Odası

Arapça dokunma anlamına gelen “mass” ve yunanca yoğurma anlamına gelen “massein” sözcüklerinden türemiş olan masaj; hasta veya yorgun bir organın rehabilitasyonu; eski durumuna dönmesi için, bölgenin üzerinde oluşturulan mekanik enerjinin derinlerde fizyolojik etkiler oluşturması esasına dayanan terapi şeklidir. 3 bin yıl önce ilk kez Çinliler tarafından uygulanan masaj, tarihin en eski dönemlerinde bir çok uygarlık tarafından, binlerce yıl, çok değişik tarzlarda uygulamıştır.
Masajda kesintisiz gerçekleşen ritmik el hareketleri sayesinde rahatlama sağlanarak gerginlik giderilir. Fiziksel olarak; lenfatik ve endokrin sistem, solunum, sinir, dolaşım, iskelet, sindirim ve bağışıklık sistemine olumlu yönde etki eder.

Masajın Faydaları
Masaj ile vücuttaki ağrıları dindirmek, kasları canlandırarak kendi özgün yapısına döndürmek, belirli bir bölgedeki şişliği azaltmak, kasları gevşetmek, yaralanma sonucunda ortaya çıkan gerilme ve burkulmalarda iyileşmeyi hızlandırmak mümkündür.
Stres hormonlarını azaltır.
Depresyonu yatıştırır.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Ağrıları azaltmaya yardımcı olur.
Merada Termal Tatil Köyü & Sağlık Merkezinde rahatlatıcı ve gevşetici masaj çeşitleriyle sağlığınıza kavuşacak, stresinizi atacak ve adeta yenilendiğinizi hissedeceksiniz.
Uzmanlarımız tarafından sizin için tasarlanan programlarla, masajın verdiği enerjiyle dolacaksınız.

Merada Termal Tatil Köyü & Sağlık Merkezi’de;
Klasik Masaj
Aroma Terapi Masajı
Medikal Masaj
Lokal Masaj
Refleksoloji Masajı
Yüz-Baş Masajı hizmetlerimiz ile sağlığınızı ve güzelliğinizi geri kazanacaksınız.